Home > Project management > Шлях до Agile. Спрінти та релізи.

Шлях до Agile. Спрінти та релізи.

Ми працюємо над проектом, де у замовника релізи 3-4 рази в рік. Зазвичай досить важко обговорити ввесь функціонал на пів року вперед. Тому потрібен коротший часовий проміжок для ефективної роботи. Так ми і зробили – почали робити 2 ітерації на реліз. Кожна 1.5 – 2 місяці. Розробили список із 20-25 фіч, проставили пріоритети і вперед.

Але згодом я зрозумів, що команді достатньо важко сконцентруватися за закінченні високо пріоритетних фіч. Зазвичай, коли над фічею працює двоє людей (н.д. клієнт – сервер), і одна людина вже закінчила, а інша ще не почала, то фіча так і лишається незавершеною.
Побачивши це, було вирішено наступне – ітерацію розділити на два спрінти. Це були внутрішні спрінти, без доставки до замовника. Кожен – тривалістю 3 тижні.  Це дозволило команді спочатку сконцентруватися на фічах, які мали найвищий пріоритет. А потім в наступному спринті закінчити інші, менш пріоритетні фічі.

Так і сталося. Практично всі критичні фічі були завершені та відтестовані в першому спрінті . А ті, які не були завершені, були перенесені на наступний.

Зараз ми закінчуємо другий спрінт – все йде по плану. Скоро здаємо ітерацію замовнику. Вперше все спокійно, без авралу…….

Здається ми знайшли золоту середину……

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: