Home > Project management > Екзамен PMP. Як це було. Поради…

Екзамен PMP. Як це було. Поради…

Отож – 19 травня я здав на PMP.
В інтенеті є багато статей на тему підготовки та здачі на PMP. Напевно моя не буде відрізнятися чимось екстраординарним, однак є деякі деталі, які б я зараз зробив по іншому. Крім того, під час підготовки, я так і не знайшов статті на українській мові.
Думаю ця стаття має допомогти тим, хто вирішує чи потрібно це йому, а також тим, хто шукає оптимального шляху для здачі іспиту.
Коротка історія:
Рішення: Рішення про PMP визрівало десь 1 рік. Я слухав подкасти, читав ресурси і тд. В січні 2011 я твердо знав, що буду здавати іспит, оскільки вже на той час мав відповідний досвід (4500 годин) по управлінню проектами, що є обовязковою передумовою. Тоді і почав я цікавитися ресурсами по підготовці. Ось стаття на цю тему 🙂

Підготовка:
Так сталося, що моя думка стосовно Online курсів VS Training змінилася в сторону трейнінгів, які значно дорожчі. Компанія оплатила частину витрат :). Весь поцес підготовки зайняв 4 місяці. (січень – травень)
Досить інтенсивна підготовка почалася з кінця січня і виглядала приблизно так: PMBOK, Training, PMBOK, Training….. і так протягом 5 тижнів. Трейнінг проходив я тут http://www.spiderproject.com.ua/ . Цей трейнінг дає 40 PDU, які потрібні для здачі іспиту.
Після першого етапу настала черга прочитати усім відому Rita Mulcahy. Процес вдумливого читання та виконання завдань зайняв десь 2 місяці.
Коли Ріта була прочитана та була впевненість, що я готовий, настав чис для фінального етапу підготовки.
Для фінального етапу підготовки я використував базу питань підготовлену тією ж Рітою. (http://www.amazon.com/PM-FASTrack-Simulation-Software-Version/dp/1932735038)

За тиждень до екзамену я взяв відпустку, і тиждень проходив питання – це надзвичайно допомогло на іспиті. Доречі, дуже раджу спробувати відповісти на 200 питань за один підхід, щоб відчути як буде на екзамені.

Реєстрація на іспит:
Під час підготовки до іспиту, потрібно було також подати заявку, оплати здачу в PMI а також вибрати час та даку проведення іспиту. Іспит можуть здавати як члени PMI так і ті які не є членами цієї організації. Однак, економічно вигідно спочатку стати членом оргінізації ($129.00) а потім вже реєструватися на іспит ($405). Таким чином економимо $20 , чесно отримуємо PMBOK та інші ресурси і матеріали.
Після оплати іспиту потрібно запонвити заявку (Application form). Її потрібно заповнюувати дуже уважно.
Коли Application form готова – відсилаємо її. Зі слів PMI, вони вибирають випадковим чином деякі заявки для більш детальної перевірки (Audit). Саме цікаво, що під аудит потрапляє більшість заявок з України :).

Аудит полягає в наступному:
Потрібно зібрати копії документів, що підтверджують навчання, трейнінги та досвід. О підтвердженням останнього можуть бути поблеми, якщо людина, що може підтвердити (вказується в Application form) знаходиться десь далеко або ви втратили контакт з нею. PMI вимагає письмового підтвердження в окремому конверті.
Ще одна особливість, що офіційно перекладати дипломи не потрібно. Можете вислати українську ксерокопію та всій власний переклад диплому на окремому аркуші паперу.
Отож коли ви маєте всі копії документів та конверт з документами, що підтверджують ваш досвід, ви вкладаєте це все в один великий конвент та відправляєте в PMI.
Чекаєте тиждень-два :).
Після аудиту ви отримуєте апрув та інструкцій, як зашедулити екзамен. Раджу вибрати Russian Language Aid, щоб могти звірити чи ви правильно зрозуміли питання. В такому випадку на екрані ви побачите питання та відповіді одразу на двох мовах (це трохи конфузить спочатку 🙂 )

Екзамен:
День перед екзаменом раджу просто відпочити. Екзамен проходить в офісі Prometric в Києві (і тільки там). Там декілька робочих місць. Тому сильно галасу навколо не варто боятися. Хоча інколи здвору чути робітників. Тим кому це заважає раджу взяти “затички для вух” , оскільки наявні навушники – просто атстой.
Перед екзаменом вам запропонують ознайомитися з тим як користуватися системою. На це дається 15 хв. Реально це займає 3 хв. Весь інший час раджу використати на написання шпаргалки на аркушах, що їх дадуть.
На екзамені можна виходити (попити чи в туалет), але час при цьому не зупиняється.
Раджу не думати над питанням більше 2 хв. Якщо таке трапляється, то маркуйте його (але обов’язково вказуйте найбільш ймовірний варіант відповіді).
Зазвичай вкінці екзамену у вас лишається 30-60хв на перевірку помаркованих питань.
Коли все готово – закінчуєте екзамен.
Чекаєте, відповідаєте на анкету………. Десь за 1 хв – PASS.
На виході отримуєте роздруківку результатів (по групам процесів) і йдете святкувати!!!!!

Поради:

 1. Вирішіть чи це  вам потібно, чи варто жертвувати декількома місяцями.
 2. Прочитайте PMBOK та Риту перед трейнінгами.
 3. Заповнюйте аплікацію максимально  акуратно
 4. Пройдіть як мінімум 1000 тестових питань.
 5. Не забудьте здати іспит (багато хто забуває або забиває)


Categories: Project management
 1. Петро
  May 24, 2011 at 11:35 pm

  4500 годин досвіду – це десь 2.5 роки?

 2. Петро
  May 24, 2011 at 11:38 pm

  Ще одне питання – чому відмовився від онлайн курсів?

  Я ті препкасти слухав (див. відео). Там все доступно розказують.

  • May 24, 2011 at 11:43 pm

   Відмовився, бо була можливість живого спілкування на трейнінгах. Крім того все таки легше коли тебе хтось контролює, а не ти сам вчишся.
   Про препкасти – погоджуюся, можна і так, головне – мотивація.

 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: